Yazar Kılavuzu

Dergimizin yazı kabul işlemleri DergiPark sistemi üzerinden yürütülmektedir. 

1. Adım

http://dergipark.gov.tr/sinefilozofi adresine girerek 'Makale Gönder' butonuna basınız.

2. Adım

Giriş Ekranı Görseli

Eğer DerpiPark kullanıcı hesabınız yoksa giriş ekranındaki 'Kaydol' butonuna basınız. Kayıt işleminin ardından makale yükleme işlemi kaldığı yerden devam edecektir.

DergiPark kullanıcı hesabınız varsa sağ taraftaki bölümden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek makale gönderim sayfasına geçiniz.

3. Adım

Kontrol Ekranı Görseli

Kontrol ekranındaki bilgilendirmeleri okuduktan sınra kontrol ekranı görselinde kırmızı oklarla gösterilen alanları işaretleyiniz. Ardından 'Kaydet ve Devam Et' butonuna basınız.

Not: Bu aşamada ekranın üst kısmında beliren 'Telif Hakkı Formu yok, lütfen dergi ile iletişime geçiniz.' ifadesini dikkate almayınız.

4. Adım

Makale Üstverisi ekranı makalenizle ilgili bilgileri girdiğiniz ve makale dosyasını eklediğiniz bölümdür. Buradaki bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Makale Dosyaları kısmındaki 'Dosya' kısmına basarak makalenizin Word dökümanını ekleyiniz. Sayfanın en alt kısmındaki 'Kaydet' butonuna basarak bir Önizleme ve Gönder basamağına geçiniz.

Makale Üstverisi ekranı - Dosya Ekle Görseli

5. Adım

Önizleme ve Gönder basamağında girdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra makale gönderim işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Makale gönderim işlemi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Makale Gönderim İşlemi